10 júla Nelenivé žienky, ktoré chcú mať všetko tip top
10.7. oslavujú svoje meniny Amália, Amélie, Amína, Lada. Dbajú o svoj zovňajšok, no nezabúdajú ani na svoju dušu. Môžeme sa na nich vždy spoľahnúť. Nemajú problém ani v neznámom prostredí, pretože sú otvorené a spoločenské.
Pôvod mena AMÁLIA zo staronemeckého Amal, čo znamená pracovitý.
Osobným číslom je 4 – Sila. Dokonalosť sama o sebe. Možno ju zaradiť do skupiny žien, ktoré keď nie sú upravené a „šik“, nevyjdú ani na ulicu. Ale ona nie je len krásna zovňajškom, ale stará sa aj o svoje vnútro. Vyžaruje z nej vnútorný pokoj, ktorý často dostáva jej okolie do pomykova, alebo sa môžu v jej spoločnosti cítiť menejcenne.
Je veľmi zvedavá. Všetko ju zaujíma, všetko musí vyskúšať. Nepociťuje strach pri stretnutiach s cudzím prostredím. Cíti, že treba využiť každú príležitosť rozšíriť si svoje vedomosti a schopnosti.
Nemá vo zvyku sa povyšovať. Správa sa úplne prirodzene a očakáva to aj od svojho okolia. Nedokáže rozoznať pretvárku od reality, preto neraz naletí klamárom. Ako sa hovorí: „Dôveruj, ale preveruj“. U nej platí len to „dôveruj“. Milá Amálka, pozor na „sladké“ rečičky!
Pre svojich blízkych je tu vo dne aj v noci. Ochotne pomôže, poradí. Životného partnera si hľadá veľmi dlho, no keď ho nájde, je pre ňu prvým a zároveň posledným. Keď si potrebuje oddýchnuť, stiahne sa a v pokoji premýšľa. Chce si na všetko vytvoriť vlastný názor. A kde sa uplatní? Najčastejšie ako letuška, pretože môže ľuďom slúžiť, pomáhať a svojím príjemným vzhľadom vždy vyčaruje úsmev na tvári.
S nositeľkami tohto mena sa na Slovensku stretávame len ojedinele. Majú dosť kolísavé zdravie. Neprospieva im najmä časté ponocovanie. Ak potrebujú Amálie oddychovať, stiahnu sa a v pokoji premýšľajú, pretože chcú mať na všetko svoj vlastný názor. V oblasti zdravia nie sú veľmi odolné. Neprospieva im časté ponocovanie.
Ich ochranné rastliny sú puškvorec a bazalka, ochranné kamene rubín, diamant a achát. Meno je vhodné pre znamenia: Baran, Škorpión, Vodnár, Býk a Kozorožec.
Meno AMÉLIE pochádza zo starogermánskeho jazyka, kde vzniklo odvodením od slova „melih“ vo význame „práca/drina“.
Toto meno sa spopularizovalo vďaka románu britského autora Henryho Fieldinga koncom 18. storočia s názvom „Amélia“. V posledných desaťročiach sa stalo jedným z obľúbených ženských mien vďaka sfilmovanému románu „Amélia z Montmartre“. S týmto menom sa občas stretneme aj na Slovensku, no najpopulárnejšie je v anglicky a francúzsky hovoriacich krajinách.
Ženské meno AMÍNA je afrického pôvodu, znamená „hoden dôvery, dáma pokoja a harmónie, spoľahlivé, bezpečné, spravodlivé“ .
Slovanské ženské meno LADA je odvodené z mena dávnej slovanskej bohyne lásky, ladu, súladu, harmónie. Totožné je so slovanským termínom pre družinu.
Kalendár mien pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločnosti www.fsgroup.sk a www.goaart.sk.
Foto: pixabay – panajiotis; pixabay – PourquoiPas
Zdroje: rodokmen.com; najmama.aktuality.sk; zena.sme.sk; calendar.zoznam.sk; krstnemena.sk; vyznam-baby-mena.com